Güller diyarı Isparta’nın gül ürününü en iyi şekilde değerlendiren Gülbirlik, 1954 yılında 9 kurucu birim kooperatifinin oluşturduğu, Kooperatifler Birliği olarak kurulmuştur. Gülbirlik’in halen 6 birim kooperatifi, 5.000 üretici ortağı, 3 ayrı yerde kurulu 4 ünite gül yağı tesisi ile 1 ünite gül konkreti tesisi mevcuttur.  Gülbirlik mevcut tesislerinde günlük 200 ton gül çiçeği işleyerek dünya standartlarına uygun gül yağı ve gül konkreti üretimini gerçekleştiren dünyanın bu alanda en büyük üretici ve ihracatçı kuruluşudur.

 Dünyanın en büyük gül yağı üreticisinden, dünyanın en güzel çiçeğini en doğal haliyle, güzellikle buluşturan Rosense, dünya parfüm sektörünün en büyük tedarikçisi olan Gülbirlik’in 60 yılı aşkın bilgi birikimi ve tecrübesiyle kurulmuştur.

Türkiye dışında Almanya, Hollanda, Avustralya, Kanada, Japonya, Çin ve Tayland dahil birçok ülkede bayilikler kanalı ile ürünleri satılan Rosense; gül yapraklarından elde edilmiş saf gül özü ile birlikte doğal meyve özleri ve vitaminlerle zenginleştirilmiş formülleri ile Türk Lezzet Müzesi’nde yerini alıyor.